HVIEZDNE VÍŤAZSTVÁ

Literárno-dramatický odbor, divadelný súbor FIREBALL, ZUŠ Ľ. Fullu odohral na doskách Slovenského komorného divadla v Martine 6. mája 2019 na krajskej súťaži Vajanského Martin dve divadlá poézie .
A obidve boli víťazné.

Mladučké herečky, ktoré po prvý krát stáli na javisku si za divadlo poézie od Milana Lasicu  STALO SA NA MURÁNI  odniesli 3. miesto v prvej kategórii za príbeh o hradnej panej. V druhej kategórii divadiel poézie a detských recitačných kolektívov mládeže a dospelých si víťazné 1. miesto a postup na celoslovenskú súťaž Hviezdoslavov Kubín odniesli dievčatá, ktoré odohrali predstavenie od izraelského spisovateľa Etgara Kereta: PEZACHSON v ktorom sa odvíja  príbeh nepochopeného chlapca a jeho vzťah k otcovi. Divadelný súbor FIREBALL pracuje pod skúsenou rukou režisérky Anny Mišurovej 13 rokov a za ten čas má na svojom konte neuveriteľných 268 diplomov ku ktorým pribúdajú ďalšie. Trinástka je šťastné číslo.

Prax pedagóga a režiséra nepoľavuje vidieť v nej zmysel a poslanie.

Ak máte chuť vstúpiť do kolektívu literárno-dramatrického odboru a rozšíriť ich rady ste vítaní. Môžete sa ešte prihlásiť do 25 júna 2019 na Obvodovej ulici 23 v Ružomberku.

Divadelnému súboru FIREBALL gratulujeme a tešíme sa z úspechov nech sú jeho ďalšie kroky umelecké a tvorivé ako doteraz.

 

autor textu: Anna Mišurová, DiS. art.